
C Van Thillo- DPGMedia (Cr commons,via wikipedia)
In 2023 hadden media een vette kluif aan een illegale deal van 700 miljoen € die Bpost had afgesloten om de bedeling van kranten en tijdschriften bij het postbedrijf te houden.
Waarover minder bericht werd door De Morgen (DPG) en co was dat de twee Vlaamse mediagroepen zélf evengoed betrokken waren bij het gesjoemel. In die mate zelf dat niet Bpost maar het DPG-media en Mediahuis duopolie in februari veroordeeld werd tot het betalen van een miljoenenboete.
Achtergrond en details door Tom Cochez van Apache. “Alhoewel Bpost bij de zaak betrokken was moet het bedrijf geen boete betalen omdat het de zaak aangekaart heeft bij de mededingingsautoriteiten. Niet iedereen bij Bpost was akkoord met wat gebeurd was, wat verklaard dat het bedrijf de zaak aanhangig gemaakt heeft. DPG en Mediahuis zijn daarentegen over de zaak blijven zwijgen.”
“Men spreekt altijd over een subsidie voor Bpost, maar de-factor was het een subsidie voor de krantengroepen aangezien zij de kost van de bedeling niet moeten betalen. Christaen Van Thillo van DPG Media heeft altijd beweert dat zijn bedrijf geen baat had bij het contract, maar we zien nu dat de tewerkstelling bij de mediagroepen onder druk staat sedert de bedeling niet meer gesubsidieerd wordt. Tijdens een conflict een tijdje geleden zei Mediahuis expliciet dat hun winst onder druk stond ten gevolge van het wegvallen van de subsidiëring.”
Podcast: Play in new window | Download
Subscribe: Apple Podcasts | Android | RSS


0 Comments on “DPG media/ Mediahuis veroordeeld tot miljoenenboete voor vervalsing”
Leave a Comment
You must be logged in to post a comment.